Tournament calendar
|
DE
|
EN
|
FR
Login
TournamentApp.de
Home
Offer & Register!
Game operation
Tournament calendar
Results
New player account
Organizers
Billiard Clubs
Billiard locations
Sponsors/Partner
Contact
TOURNAMENT DETAILS
Back
1. SoHo-Pool-Masters Serie 2023
Tuesday, 18 April 2023
Info
Registration
Start list
18.04. 18:30 | Endrunde | 10-Ball
Results
18.04. 18:30 | Endrunde | 10-Ball
Livestream
Ranking list
Endrunde,
10-Ball
18.04.2023 18:30 Clock
Open table
beginner-round
GME
PLAYER 1
PLAYER 2
BR-001
Kaloutsis Ioannis
0
(4)
0
w.o.
BR-002
18.04 19:18
Hans Rainer
3
(4)
4
Smith Michael
BR-003
Mather Austin
0
(4)
0
w.o.
BR-004
Weckemann Yanico
0
(4)
0
w.o.
BR-005
Winter Stephan
0
(4)
0
w.o.
BR-006
Capar Sami
0
(4)
0
w.o.
BR-007
18.04 19:06
Enzenhöfer Lothar
1
(4)
4
Egger Bernd
BR-008
Baumgärtner Sandor
0
(4)
0
w.o.
BR-009
w.o.
0
(4)
0
Weiser Peter
BR-010
18.04 19:08
Dölle Bastian
1
(4)
4
May Thomas
BR-011
w.o.
0
(4)
0
Nagel Robert
BR-012
w.o.
0
(4)
0
Stöhr Alexander
BR-013
w.o.
0
(4)
0
Klein Stefan
BR-014
w.o.
0
(4)
0
Höchenberger Rudi
BR-015
18.04 19:16
Kaloutsis Jason
0
(4)
4
Müller Hans-Jörg
BR-016
w.o.
0
(4)
0
Regensburger Sascha
loser-round-1
LR1-001
w.o.
0
(4)
0
Hans Rainer
LR1-002
w.o.
0
(4)
0
w.o.
LR1-003
w.o.
0
(4)
0
w.o.
LR1-004
Enzenhöfer Lothar
0
(4)
0
w.o.
LR1-005
w.o.
0
(4)
0
Dölle Bastian
LR1-006
w.o.
0
(4)
0
w.o.
LR1-007
w.o.
0
(4)
0
w.o.
LR1-008
Kaloutsis Jason
0
(4)
0
w.o.
winner-round-1
WR1-001
18.04 19:43
Kaloutsis Ioannis
0
(4)
4
Smith Michael
WR1-002
18.04 19:31
Mather Austin
4
(4)
3
Weckemann Yanico
WR1-003
18.04 19:17
Winter Stephan
2
(4)
4
Capar Sami
WR1-004
18.04 19:26
Egger Bernd
4
(4)
0
Baumgärtner Sandor
WR1-005
18.04 19:43
Weiser Peter
1
(4)
4
May Thomas
WR1-006
18.04 19:01
Nagel Robert
0
(4)
4
Stöhr Alexander
WR1-007
18.04 19:25
Klein Stefan
3
(4)
4
Höchenberger Rudi
WR1-008
18.04 20:20
Müller Hans-Jörg
2
(4)
4
Regensburger Sascha
loser-round-2
LR2-001
18.04 19:43
Hans Rainer
4
(4)
0
Nagel Robert
LR2-002
w.o.
0
(4)
0
Weiser Peter
LR2-003
w.o.
0
(4)
0
Müller Hans-Jörg
LR2-004
18.04 19:51
Enzenhöfer Lothar
4
(4)
1
Klein Stefan
LR2-005
18.04 20:08
Dölle Bastian
0
(4)
4
Weckemann Yanico
LR2-006
w.o.
0
(4)
0
Kaloutsis Ioannis
LR2-007
w.o.
0
(4)
0
Baumgärtner Sandor
LR2-008
18.04 20:07
Kaloutsis Jason
2
(4)
4
Winter Stephan
winner-round-2
WR2-001
18.04 20:11
Smith Michael
4
(4)
0
Mather Austin
WR2-002
18.04 19:58
Capar Sami
4
(4)
2
Egger Bernd
WR2-003
18.04 20:17
May Thomas
1
(4)
4
Stöhr Alexander
WR2-004
18.04 21:11
Höchenberger Rudi
4
(4)
2
Regensburger Sascha
loser-round-3
LR3-001
18.04 20:34
Hans Rainer
3
(4)
4
Weiser Peter
LR3-002
18.04 21:06
Müller Hans-Jörg
4
(4)
2
Enzenhöfer Lothar
LR3-003
18.04 21:13
Weckemann Yanico
3
(4)
4
Kaloutsis Ioannis
LR3-004
18.04 20:48
Baumgärtner Sandor
4
(4)
2
Winter Stephan
loser-qualification
LQ-001
18.04 21:17
Weiser Peter
4
(4)
2
Egger Bernd
LQ-002
18.04 22:04
Müller Hans-Jörg
4
(4)
2
Mather Austin
LQ-003
18.04 21:55
Kaloutsis Ioannis
1
(4)
4
Regensburger Sascha
LQ-004
18.04 21:15
Baumgärtner Sandor
1
(4)
4
May Thomas
quarter-final
QF-001
18.04 23:07
Smith Michael
3
(4)
4
Müller Hans-Jörg
QF-002
18.04 22:49
Capar Sami
4
(4)
2
Weiser Peter
QF-003
18.04 22:58
Stöhr Alexander
4
(4)
3
Regensburger Sascha
QF-004
18.04 22:48
Höchenberger Rudi
0
(4)
4
May Thomas
semi-final
SF-001
18.04 23:42
Müller Hans-Jörg
1
(4)
4
Capar Sami
SF-002
18.04 23:52
Stöhr Alexander
4
(4)
2
May Thomas
final
F-001
19.04 00:48
Capar Sami
3
(4)
4
Stöhr Alexander