Tournament calendar
|
DE
|
EN
|
FR
Login
TournamentApp.de
Home
Offer & Register!
Game operation
Tournament calendar
Results
New player account
Organizers
Billiard Clubs
Billiard locations
Sponsors/Partner
Contact
TOURNAMENT DETAILS
Back
1. SoHo-Pool-Masters Serie 2023
Tuesday, 21 March 2023
Info
Registration
Start list
21.03. 18:30 | Endrunde | 8-Ball
Results
21.03. 18:30 | Endrunde | 8-Ball
Livestream
Ranking list
Endrunde,
8-Ball
21.03.2023 18:30 Clock
Open table
beginner-round
GME
PLAYER 1
PLAYER 2
BR-001
Baumgärtner Sandor
0
(4)
0
w.o.
BR-002
21.03 18:59
Kaloutsis Jason
0
(4)
4
Smith Michael
BR-003
Nagel Robert
0
(4)
0
w.o.
BR-004
Hans Rainer
0
(4)
0
w.o.
BR-005
Egger Bernd
0
(4)
0
w.o.
BR-006
Müller Hans-Jörg
0
(4)
0
w.o.
BR-007
21.03 18:58
Fischbach Jens
4
(4)
0
Arnold Jürgen
BR-008
Winter Stephan
0
(4)
0
w.o.
BR-009
w.o.
0
(4)
0
Pfaudler Richard
BR-010
21.03 19:07
Klein Stefan
4
(4)
0
Kaloutsis Ioannis
BR-011
w.o.
0
(4)
0
Regensburger Sascha
BR-012
w.o.
0
(4)
0
May Thomas
BR-013
w.o.
0
(4)
0
Stöhr Alexander
BR-014
w.o.
0
(4)
0
Burns Glenn
BR-015
21.03 19:27
Cozian Stefan
4
(4)
2
Weckemann Yanico
BR-016
w.o.
0
(4)
0
Capar Sami
loser-round-1
LR1-001
w.o.
0
(4)
0
Kaloutsis Jason
LR1-002
w.o.
0
(4)
0
w.o.
LR1-003
w.o.
0
(4)
0
w.o.
LR1-004
Arnold Jürgen
0
(4)
0
w.o.
LR1-005
w.o.
0
(4)
0
Kaloutsis Ioannis
LR1-006
w.o.
0
(4)
0
w.o.
LR1-007
w.o.
0
(4)
0
w.o.
LR1-008
Weckemann Yanico
0
(4)
0
w.o.
winner-round-1
WR1-001
21.03 19:25
Baumgärtner Sandor
0
(4)
4
Smith Michael
WR1-002
21.03 19:01
Nagel Robert
4
(4)
1
Hans Rainer
WR1-003
21.03 19:13
Egger Bernd
4
(4)
2
Müller Hans-Jörg
WR1-004
21.03 19:31
Fischbach Jens
4
(4)
1
Winter Stephan
WR1-005
21.03 19:45
Pfaudler Richard
2
(4)
4
Klein Stefan
WR1-006
21.03 19:40
Regensburger Sascha
3
(4)
4
May Thomas
WR1-007
21.03 18:58
Stöhr Alexander
4
(4)
0
Burns Glenn
WR1-008
21.03 20:21
Cozian Stefan
2
(4)
4
Capar Sami
loser-round-2
LR2-001
21.03 20:10
Kaloutsis Jason
0
(4)
4
Regensburger Sascha
LR2-002
w.o.
0
(4)
0
Pfaudler Richard
LR2-003
w.o.
0
(4)
0
Cozian Stefan
LR2-004
21.03 19:39
Arnold Jürgen
4
(4)
1
Burns Glenn
LR2-005
21.03 19:45
Kaloutsis Ioannis
0
(4)
4
Hans Rainer
LR2-006
w.o.
0
(4)
0
Baumgärtner Sandor
LR2-007
w.o.
0
(4)
0
Winter Stephan
LR2-008
21.03 20:16
Weckemann Yanico
1
(4)
4
Müller Hans-Jörg
winner-round-2
WR2-001
21.03 19:46
Smith Michael
4
(4)
0
Nagel Robert
WR2-002
21.03 20:23
Egger Bernd
3
(4)
4
Fischbach Jens
WR2-003
21.03 20:19
Klein Stefan
1
(4)
4
May Thomas
WR2-004
21.03 21:14
Stöhr Alexander
4
(4)
3
Capar Sami
loser-round-3
LR3-001
21.03 20:41
Regensburger Sascha
4
(4)
0
Pfaudler Richard
LR3-002
21.03 21:08
Cozian Stefan
0
(4)
4
Arnold Jürgen
LR3-003
21.03 20:43
Hans Rainer
4
(4)
3
Baumgärtner Sandor
LR3-004
21.03 21:10
Winter Stephan
4
(4)
2
Müller Hans-Jörg
loser-qualification
LQ-001
21.03 21:31
Regensburger Sascha
3
(4)
4
Egger Bernd
LQ-002
21.03 21:59
Arnold Jürgen
4
(4)
0
Nagel Robert
LQ-003
21.03 21:45
Hans Rainer
1
(4)
4
Capar Sami
LQ-004
21.03 21:58
Winter Stephan
3
(4)
4
Klein Stefan
quarter-final
QF-001
21.03 22:42
Smith Michael
2
(4)
4
Egger Bernd
QF-002
21.03 22:41
Fischbach Jens
2
(4)
4
Klein Stefan
QF-003
21.03 22:41
May Thomas
4
(4)
2
Capar Sami
QF-004
21.03 22:24
Stöhr Alexander
4
(4)
0
Arnold Jürgen
semi-final
SF-001
21.03 23:14
Egger Bernd
4
(4)
2
Klein Stefan
SF-002
21.03 23:24
May Thomas
4
(4)
1
Stöhr Alexander
final
F-001
21.03 23:50
Egger Bernd
1
(4)
4
May Thomas