Tournament calendar
|
DE
|
EN
|
FR
Login
TournamentApp.de
Home
Offer & Register!
Game operation
Tournament calendar
Results
New player account
Organizers
Billiard Clubs
Billiard locations
Sponsors/Partner
Contact
TOURNAMENT DETAILS
Back
Die Drei Open 2022
Wednesday, 28 - Friday, 30 December 2022
Info
Registration
Start list
28.12. 10:00 | Vorrunde 1 | 10-Ball
28.12. 12:00 | Vorrunde 2 | 10-Ball
28.12. 14:30 | Vorrunde 3 | 10-Ball
28.12. 16:30 | Vorrunde 4 | 10-Ball
29.12. 10:00 | Vorrunde 5 | 10-Ball
29.12. 12:00 | Vorrunde 6 | 10-Ball
29.12. 14:30 | Vorrunde 7 | 10-Ball
29.12. 16:30 | Vorrunde 8 | 10-Ball
30.12. 10:00 | Endrunde | 10-Ball
Results
Livescore
28.12. 10:00 | Vorrunde 1 | 10-Ball
28.12. 12:00 | Vorrunde 2 | 10-Ball
28.12. 14:30 | Vorrunde 3 | 10-Ball
28.12. 16:30 | Vorrunde 4 | 10-Ball
29.12. 10:00 | Vorrunde 5 | 10-Ball
29.12. 12:00 | Vorrunde 6 | 10-Ball
29.12. 14:30 | Vorrunde 7 | 10-Ball
29.12. 16:30 | Vorrunde 8 | 10-Ball
30.12. 10:00 | Endrunde | 10-Ball
Livestream
Ranking list
Vorrunde 6,
10-Ball
29.12.2022 12:00 Clock
Open table
beginner-round
GME
PLAYER 1
PLAYER 2
BR-001
29.12 13:04
Koch Gerhard
0
(6)
6
Dincer Ramazan
BR-002
29.12 13:23
Winter Stephan
0
(6)
6
Grim Kristina
BR-003
29.12 13:45
Orth Frank
4
(6)
6
Vögele Florian
BR-004
29.12 13:29
Klaiqi Megzon
6
(6)
4
fernandez antonio
BR-005
29.12 14:23
Köhler Thomas
5
(6)
6
Moser Berthold
BR-006
29.12 13:18
Dohr Jonas
6
(6)
1
Kliche Norbert
BR-007
29.12 14:00
Becker Kevin
6
(6)
5
Kielwein Oliver
BR-008
29.12 13:07
Salim Can
6
(6)
1
Saiti Islam
BR-009
29.12 13:42
Perzewski Tobias
6
(6)
5
Lammert David
BR-010
29.12 14:16
Hannekum Holger
6
(6)
5
Arda David
BR-011
29.12 14:17
Šarac Bojana
6
(6)
3
Schulz Sascha
BR-012
29.12 13:36
Olech Michal
6
(6)
4
LESIV Armin
BR-013
29.12 14:16
Staab Sebastian
6
(6)
3
Chehade Haydar
BR-014
29.12 15:09
Friesenegger Markus
5
(6)
6
Dörfler Thomas
BR-015
29.12 14:27
Alfieri David
0
(6)
6
Wolf Jan
BR-016
29.12 14:34
Nielsen Brian
1
(6)
6
Türkü Ugur
loser-round-1
LR1-001
29.12 14:23
Koch Gerhard
6
(6)
1
Winter Stephan
LR1-002
29.12 15:13
Orth Frank
6
(6)
4
fernandez antonio
LR1-003
29.12 16:56
Köhler Thomas
6
(6)
5
Kliche Norbert
LR1-004
29.12 16:14
Kielwein Oliver
6
(6)
1
Saiti Islam
LR1-005
29.12 15:00
Lammert David
0
(6)
6
Arda David
LR1-006
29.12 15:28
Schulz Sascha
5
(6)
6
LESIV Armin
LR1-007
29.12 16:10
Chehade Haydar
3
(6)
6
Friesenegger Markus
LR1-008
29.12 16:37
Alfieri David
6
(6)
4
Nielsen Brian
winner-round-1
WR1-001
29.12 15:13
Dincer Ramazan
6
(6)
4
Grim Kristina
WR1-002
29.12 14:46
Vögele Florian
6
(6)
5
Klaiqi Megzon
WR1-003
29.12 15:23
Moser Berthold
2
(6)
6
Dohr Jonas
WR1-004
29.12 15:07
Becker Kevin
3
(6)
6
Salim Can
WR1-005
29.12 15:34
Perzewski Tobias
6
(6)
0
Hannekum Holger
WR1-006
29.12 15:37
Šarac Bojana
3
(6)
6
Olech Michal
WR1-007
29.12 16:08
Staab Sebastian
6
(6)
0
Dörfler Thomas
WR1-008
29.12 15:44
Wolf Jan
6
(6)
5
Türkü Ugur
loser-round-2
LR2-001
29.12 17:22
Koch Gerhard
6
(6)
4
Šarac Bojana
LR2-002
29.12 16:30
Orth Frank
6
(6)
0
Hannekum Holger
LR2-003
29.12 17:48
Köhler Thomas
1
(6)
6
Türkü Ugur
LR2-004
29.12 17:43
Kielwein Oliver
6
(6)
2
Dörfler Thomas
LR2-005
29.12 16:09
Arda David
6
(6)
2
Klaiqi Megzon
LR2-006
29.12 16:21
LESIV Armin
1
(6)
6
Grim Kristina
LR2-007
29.12 17:20
Friesenegger Markus
1
(6)
6
Becker Kevin
LR2-008
29.12 17:54
Alfieri David
1
(6)
6
Moser Berthold
winner-round-2
WR2-001
29.12 16:04
Dincer Ramazan
6
(6)
1
Vögele Florian
WR2-002
29.12 16:18
Dohr Jonas
3
(6)
6
Salim Can
WR2-003
29.12 17:18
Perzewski Tobias
3
(6)
6
Olech Michal
WR2-004
29.12 17:52
Staab Sebastian
5
(6)
6
Wolf Jan
loser-round-3
LR3-001
29.12 19:11
Koch Gerhard
6
(6)
3
Orth Frank
LR3-002
29.12 18:29
Türkü Ugur
6
(6)
2
Kielwein Oliver
LR3-003
29.12 18:09
Arda David
6
(6)
3
Grim Kristina
LR3-004
29.12 19:30
Becker Kevin
6
(6)
5
Moser Berthold
loser-round-4
LR4-001
29.12 20:13
Koch Gerhard
4
(6)
6
Dohr Jonas
LR4-002
29.12 19:11
Türkü Ugur
6
(6)
1
Vögele Florian
LR4-003
29.12 19:01
Arda David
1
(6)
6
Staab Sebastian
LR4-004
29.12 20:35
Becker Kevin
1
(6)
6
Perzewski Tobias
winner-round-3
WR3-001
Dincer Ramazan
Q
(6)
Q
Salim Can
WR3-002
Olech Michal
Q
(6)
Q
Wolf Jan
loser-round-5
LR5-001
Dohr Jonas
Q
(6)
Q
Türkü Ugur
LR5-002
Staab Sebastian
Q
(6)
Q
Perzewski Tobias